




| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.177 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.33 mm |
| Thickness | 3.43 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 30 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.535924 g |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 40 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 13 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 1.13 W |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 13 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
Stock: 902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81390
Ext.Price$0.81390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81390 | $0.81390 |
| 10 | $0.59503 | $5.95030 |
| 25 | $0.54031 | $13.50775 |
| 50 | $0.50905 | $25.45250 |
| 100 | $0.47961 | $47.96100 |
| 300 | $0.45595 | $136.78500 |
| 500 | $0.43345 | $216.72500 |
| 1000 | $0.42576 | $425.76000 |
